Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
Dominik Bury (foto: Anna Karczewska/PZN)
29.11.2021

Dominik Bury z pierwszymi punktami PŚ w tym sezonie!

W trzecim dniu rozgrywanych w fińskiej Ruce pierwszych w tym sezonie zimowym zawodów Dominik Bury wywalczył pierwsze trzy punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

Zakończenie projektu Mistrz Tradycji
30.11
-0001

Zakończenie Projektu "Zagro trombita na gróniu"

Stowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą" w Koniakowie zakończyło realizację programu „"Zagro trombita na gróniu" - warsztaty wyrobu trombit i rogów pasterskich ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zadanie zakładało prowadzenie nauki wykonywania trombit i rogów beskidzkich przez biegłego w tej sztuce Piotra Kukuczkę z Koniakowa. Naukę wyrobu tych pasterskich instrumentów pobierali uczniowie zainteresowani sztuką wyrobu instrumentów i muzyką. Warsztaty prowadzone były przez 7 miesięcy , 5 razy w miesiącu.

Zadanie zwieńczył wspólny koncert gry na własnoręcznie wykonanych rogach i trombitach i sesja zdjęciowa.

 

 

Karolina Kukuczka
27.11
2021

Debiut Karoliny Kukuczki w Pucharze Świata!

Biegaczka MKS Istebna Karolina Kukuczka dołączyła w piątek do grona polskich zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Mikołajkowy Bieg Przełajowy
26.11
2021

I Mikołajkowy Bieg Przełajowy

Serdecznie zapraszamy młodzież oraz dzieci do uczestnictwa w I Mikołajkowym Biegu Przełajowym, który odbędzie się już w przyszłą sobotę 4 grudnia na terenie Amfiteatru „Pod Skocznią” i otaczającego go obszaru rekreacyjnego.

Mix plakatów na najbliższy czas
23.11
2021

Kalendarz wydarzeń listopad / grudzień 2021

Najbliższe tygodnie obfitować będą w wydarzenia związane z oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. Nie zabraknie Świątecznego Jarmarku, jak i licznych akcji charytatywnych. Serdecznie zapraszamy!

Więcej aktualności