Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
23.11
2021

Nowe podłączenie do wodociągu SP 2 w Rastoce

Zaledwie 5 miesięcy trwało przygotowanie i wykonanie niezwykle ważnego zadania pt. „Rozbudowa wodociągu na odcinku Jasiówka – Rastoka” w Koniakowie, dzięki czemu do gminnej sieci wodociągowej przyłączono Szkołę Podstawową nr 2 w Koniakowie Rastoce oraz 7 gospodarstw indywidualnych.

Zadanie realizowane było od 8 lipca do 8 listopad 2021 przez Firmę Usługowo Handlową Witold Ryszka z Ustronia. Długość sieci wodociągowej wynosi 825 m, a długość przyłączy to 138 m, co daje łącznie 963 m sieci wodociągowej wraz z przyłączami. Wodociąg będzie zasilany z ujęcia wody  „Gańczorka” .

Wartość inwestycji wyniosła 317 850,59 złotych brutto, a całość inwestycji pokryta została ze środków własnych Gminy Istebna. W ramach zadania wykonano również nową instalację wody użytkowej oraz instalację przeciw pożarową.

W symbolicznym otwarciu podłączenia SP nr 2 w Rastoce udział wzięli: Łucja Michałek – Wójt Gminy Istebna, zastępca Wójta Łukasz Małysz,  z ramienia Wykonawcy Witold Ryszka właściciel firmy z Ustronia, Piotr Morcinek - kierownik budowy, Jacek Hyrnik - inspektor nadzoru inwestorskiego, Mirosław Kawulok- kierownik Referatu Rozwoju Infrastruktury i Ochrony Środowiska UG Istebna, Andrzej Iwanek - podinspektor Referatu Rozwoju Infrastruktury i Ochrony Środowiska UG, radni gminni: Barbara Bielesz, Lucyna Bytow i Ignacy Zowada oraz po. dyrektora SP nr 2 Magdalena Marek i pracownicy GOK Istebna.

Warto dodać, iż podłączenie koniakowskiej podstawówki planowane było w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy od 2012 roku. Tym bardziej cieszy fakt, że najmłodsi mieszkańcy mogą teraz bez problemu korzystać z czystej wody. Zebranych przywitała Wójt Gminy Istebna i dyrektor szkoły, które wyraziły radość z inwestycji i wdzięczność za fachowe i sprawne wykonanie inwestycji w kierunku głównego Wykonawcy. Radna Lucyna Bytow, która wcześniej była wieloletnią nauczycielką tej placówki oświatowej także wypowiedziała się w pochlebnych słowach i z radością, że doczekano się w rastoczańskiej szkole tej ważnej inwestycji. O samym jej zakresie opowiedział zebranym Andrzej Iwanek - podinspektor Referatu Rozwoju Infrastruktury i Ochrony Środowiska UG, który pełnił nadzór merytoryczny nad zadaniem z ramienia UG.Dodał: Aneta Legierska (8243)