Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
17.06
2019

Trwają zapisy do konkursu Najpiękniejsza Góralka 2019

Wybory „Najpiękniejszej Góralki 2019”

 

DZIEWCZYNY, GÓRALKI - zachęcamy do udziału w konkursie; pamiętajcie, że macie mieć 16 lat, ale GÓRNA granica wiekowa nie ma znaczenia! Możesz być mamą, kobieta pracującą, góralką w każdym wieku i także wziąć udział w Naszym Konkursie. Gwarantujemy stroje, makijaż, fryzury, choreografię i doskonałą zabawę.
Nie bój się - daj sobie szansę! 

UWAGA! W tegorocznej edycji do udziału zapraszamy oprócz mieszkanek Gminy Istebna takzę dziewczyny z góralskiej części Śląska Cieszyńskiego: Brenna, Wisła, Ustroń, a także mieszkanki części góralskiej Zaolzia i Republiki Czeskiej.

 

REGULAMIN

 

§1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem Wyborów  jest Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej z siedzibą  w Istebna 68, 43 – 470 Istebna.
 2. Osobą do kontaktu ze stronu Organizatora jest Aneta Legierska, tel. 33 855 61 58, mail: promocja@ug.istebna.pl

§2. UDZIAŁ W WYBORACH

 1. Udział w Wyborach mogą wziąć osoby od 16. roku życia, będące mieszkankami Gminy Istebna oraz części góralskiej Śląska Cieszyńskiego: Brenna, Wisła, Ustroń, a także mieszkankami części góralskiej Zaolzia i Republiki Czeskiej.
 2. Kandydatki niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć Organizatorowi zgodę rodziców na ich udział w Wyborach (według podanego wzoru).
 3. Kandydatki do tytułu „Najpiękniejszej Góralki 2019” mogą się zgłaszać do dnia 08.07.2019 r. Zgłoszeń dokonuje się na podstawie złożonego Formularza  w formie elektronicznej lub papierowej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.istebna.eu w zakładce „Najpiękniejsza Góralka 2019” lub w biurze Organizatora.
   Ilość kandydatek ograniczona. O udziale w Wyborach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
 4. Nadesłanie zgłoszenia do Wyborów jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację
  fotografii, imienia, nazwiska i opisu w publikacjach związanych z Wyborami.
 5.  Organizator Wyborów nie przyjmuje odpowiedzialności za zgłoszenia fałszywe. W przypadku, gdy takie zgłoszenie zostanie wykryte, Organizator na wniosek osoby zgłoszonej, bądź na podstawie własnej decyzji usunie dane osobowe z listy kandydatek.

§3. PRZEBIEG WYBORÓW

 1. Lista zgłoszonych kandydatek zostanie opublikowana na stronie www.istebna.eu do 11.07.2019 r.
 2. Wybory „Najpiękniejszej Góralki 2019” odbędą się w dniu 14 lipca 2019r. w Amfiteatrze „Pod Skocznią” w Istebnej w ramach XXIII Dni Istebnej „Z Ochodzitej, przez Skalite po Kozubową.
 3. O wyniku Wyborów decydować będzie powołane przez Organizatora Jury.
 4. Kandydatki będą prezentować się w trzech lub czterech wyjściach ( w zależności od ilości zgłoszeń) w różnych kreacjach m.in. suknie ślubne oraz strój góralski (góralki śląskiej).

5.   Organizator zapewnia każdej z uczestniczek dwie lub trzy kreacje, natomiast kandydatki zapewniają sobie strój góralski. Organizator zapewnia również uczesanie, makijaż i przygotowanie układu choreograficznego.

6. Każda z uczestniczek będzie zobowiązana do krótkiej prezentacji swojej osoby max. 1 minuta. Dodatkowo  każdej z kandydatek Jury zada dwa pytania dotyczące jej zainteresowań bądź zawodu jaki wykonuje. 

7.    Jury będzie oceniało kandydatki przyznając punkty w skali od 1 do 10, pod względem ich prezencji, usposobienia, sposobu wypowiadania się oraz znajomości elementów stroju góralskiego. 
W przypadku jednakowej liczby punktów otrzymanych przez kandydatki, decydować będzie dodatkowe głosowanie Jury.

8. Kandydatki zobowiązane są uczestniczyć w próbach poprzedzających Wybory.

§4. NAGRADZANIE

 1. Zwyciężczyni Wyborów otrzymuje tytuł „Najpiękniejszej Góralki 2019”, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł netto.
 2. Przyznane zostaną także tytuły: Miss Uśmiechu, Miss Warkocza i Miss Publiczności.
 3. Pozostałe uczestniczki otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe i w postaci bonów.

 

§5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Wyborów. Udział w Wyborach jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.

3. Organizator  zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

4. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora Wyborów.

 Dodał: Oliwia Szotkowska (6753)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/14
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej